Menu
Dámy, tady je 6 důvodů, proč musíte přírodní kosmetiku využívat taky

Dámy, tady je 6 důvodů, proč musíte přírodní kosmetiku využívat taky

O bliečej průměrné ženy je vystaven zhruba stovce chemikálií denně. A to ještě před nanesením samotného makeupu. Je to docela alarmující, protože mnoho z těchto chemikálií může v dlouhodobém horizontu zadělat na problémy. Nezapomínejte, že kůže je největší lidský orgán. Každým dnem se musí vypořádat s množstvím bakterií nebo chemických prostředků. A vy jí to můžete ulehčit. Dali jsme pro vás dohromady celkem 6 důvodů, že užívání přírodní kosmetiky má velký smysl.

1 Chrání před sluncem

V těchto měsících začne sluníčko zase nabírat na síle. A třeba organické makeupy obsahují látky, které přirozeně chrání před sluncem. Poradí si taky s předčasným stárnutím pokožky a výrazně snižuje riziko vzniku kožního nádoru. Jednolivé látky v přírodní kosmetice mají podobné účinky jako UV filtr na slunečních brýlích.Třeba naše pleťová másla v sobě mají látky, které fungují jako přírodní SPF 10 a navíc ještě chystáme nový sunblock s SPF 30.

 

2 Citlivé k pleti

Složky, ze které je přírodní kosmetika vyrobena, jsou k pleti nesmírně šetrné. A nejen to. Dokonce ji i vyživují tak, aby dlouhodobě nestrádala. Tím, že jde třeba o výtažky z meruněk nebo rakytníků, tak se opravdu nemusíte bát žádných negativních změn. Je to dobrá zpráva především pro ty z vás, co máte citlivou pleť. Meruňka se dokonale vstřebává, proniká hluboko do pokožky a nasycuje ji nutričními prvky, zvlhčuje, omlazuje a zbavuje zánětů.Rakytník zrychluje proces obnovení tkání a vylaďuje metabolismus pokožky. Rakytníkový olej je zvláště nepostradatelný v péči o vadnoucí a vrásčitou pleť.

blog by-cosmetics

3 Myslíte na budoucí generace

Může to znít přehnaně, ale není to tak. Existují totiž případy, kdy přítomnost chemikálií v obličejové kosmetice způsobila, že se ženám rodily děti s postižením. “Těhotné ženy, které jsou vystaveny nepřiměřeně vysokému množství ftalátů, mají vyšší riziko, že se jejich děti narodí s disruptivními poruchami pozornosti (např. ADHD). Ftaláty najdete v některých šampónech, parfémech, lacích na nehty nebo kosmetice,” říká ve své zprávě Ronnie Cummins, která v USA řídí neziskovou organizaco Organic Consumers Association. www.organicconsumers.org

blog by-cosmetics

4 Máte rády přírodu

Spousta produktů, které využíváme, je zabalena do plastů. Nebo rovnou vyrobena z ropy. Člověk vlastně ani nemusí být duší ekolog, aby tušil, že plýtvání je v tomto směru opravdu velké. Užíváním chemicky vyrobených přípravků neškodíme v dlouhodobém měřítku jen sobě, ale také planetě. Přírodní kosmetika dává šanci vykročit alternativní cestou. Je to docela win-win situace.

5 Přírodní kosmetika uzdravuje kůži

Vaše tělo vám většinou ve formě různých vyrážek posílá jasný signál, že jste nezvolili úplně správný druh kosmetiky. Stává se to taky ve chvíli, kdy jste na pleť nanesly neúměrné množství krémů. S přírodní kosmetikou šanci na podobné pokožkové rebelie snižujete. Jen to bohužel neznamená, že přechod z chemické na přírodní bude bezbolestný. Pokud si pokožka zvykla na pravidelný přísun chemie, je dost možné, že přírodním složkám se bude nejprve bránit. V tomto případě opravdu platí, že “krása bolí”. Z dlouhodobého hlediska ale jde o krok, který vás případné bolesti nebo svědění zbaví.

6 Chcete zabránit předčasnému stárnutí

Zatímco běžná kosmetika proces stárnutí spíš urychluje, ta přírodní ho naopak zpomaluje. Přírodní kosmetika nepůsobí na póry způsobem, který by podporoval vznik vrásek. Přesně naopak, některé výtažky v přírodní kosmetice dokonce obsahují látky, které podporují produkci kolagenu. Tím pádem je pleť “pružnější” a odolnější. Tohle všechno jsou jen některé věci, které přírodní kosmetika dokáže. Už jste ji vyzkoušely “na vlastní kůži?” :)

Váš tým by-cosmetics.cz

×

Банк: BCA
Счет IDR: 1350439966
Счет USD: 1356611111
Компания: PT Bali Ytka
Адрес банка: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Account IDR: 1350439966
Account USD: 1356611111
Company: PT Bali Ytka
Address: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Rekening IDR: 1350439966
Rekening USD: 1356611111
Erusahaan: PT Bali Ytka
Alamat bank: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím