Menu
Esenciální oleje - 2. část

Esenciální oleje - 2. část

Esenciální oleje od nepaměti používají v kosmetickém a farmaceutickém průmyslu. V minulém článku jsme si vysvětlili jejich podstatu a dnes si povíme, jakým způsobem se získávají. Vzhledem k tomu, že jsou dnes součástí řady kosmetických přípravků, (nejen) kvalitní přírodní kosmetiky, budou se vám tyto informace hodit pro zhodnocení, zda používáte opravdu kvalitní produkt, který vám neublíží, ale naopak prospěje.

Od nepaměti lidé hledají způsoby, jak získat "duši rostliny", jedinečný elixír, který může nahradit téměř veškerý obsah našich balíčků první pomoci. Přírodní antibiotika, antivirové, antimykotické a imunomodulační látky, které nemají žádné vedlejší účinky a nejsou návykové, nejsou mýtem. Dnes se pokusíme vyprávět o tradičních a nejmodernějších technologiích, které umožňují využít plnou sílu esenciálních olejů - skutečných léčitelů rostlinného světa.

Jednou z nejstarších metod, používaných už v 5. století n. l., je destilace (latinsky destilace = kapání) nebo destilace horkou párou. Ve skutečnosti je tato metoda shodná s procesem vaření.

Existují dvě hlavní metody destilace: přímá, ve které jsou rostlinné suroviny namočené přímo do vody a hydrodestilace, kde se rostliny položí na mřížku, přes kterou prochází horká pára. Hydrodistilace je nejoblíbenější a ekonomičtější variantou, neboť umožňuje získat velké množství esenciálního oleje s nejmenší ztrátou užitečných sloučenin v jeho složení. Předpokládá se, že pouze dvě metody umožňují získat čistý silicový olej - parní destilace a lisování za studena. Podíváme se na tento proces trochu víc. Předem vyčištěné a drcené rostlinné suroviny se umístí na síto a do nádoby se přivádí proud horké páry. Pod jeho vlivem jsou zničeny buněčné stěny rostlin a esenciální olej, smíchaný s vodní párou, přes hadici pro výstup páry, vstupuje do kondenzátoru. Tato směs prochází dlouhou spirálovou trubkou přes speciální "chladničku", její teplota se postupně snižuje a opět se stává kapalinou.

blog by-cosmetics эфирные масла

Tato kapalná látka je dále vedena do tzv. Florentské láhve, nádoby se dvěma výbojkami. Pokud je specifická hustota esenciálního oleje menší než měrná hmotnost vody, bude plavat vzhůru a na povrchu utvoří vrstvu. Voda bude vedená přes trubku umístěnou na dně lahve. Pokud je olej těžší než voda, propadne na dno a voda bude odstraněna otvorem v horní části nádoby.

Příklady esenciálních olejů získaných parní destilací: santalové dřevo, čajová růže, zázvor, citron, cedr, patchouli a mnoho dalších.

Ne všechny etherové rostliny mohou být ošetřeny horkou párou. Předpokladem je vysoký obsah oleje v mateřské rostlině, její odolnost vůči teplotě 100°C a také malá velikost molekul - tyto oleje se nejlépe odpařují. Některé esenciální oleje, jako je heřmánek nebo řebříček, lze získat pouze destilací. Nicméně, pro olej získaný ze zvlášť citlivých a křehkých zdrojů, jako je například květů jasmínu, růže a pomeranč, se používají další technologie - enfleuráž, macerace, extrakce, adsorpce a dynamické extrakce oxidem uhličitým.

Enfleuráž je další tradiční způsob získávání esenciálních olejů, který přežil z hlubin věků až do dnešních dnů. Tento proces je poměrně dlouhý, časově náročný a v důsledku toho nákladný, takže od poloviny dvacátého století se enfleuráž používá poměrně zřídka, zejména pro elitní odrůdy silic. V románu Patricka Süskinda "Parfém", a ve filmu stejného jména, je tato metoda dobře ilustrována. Je založena na přirozené absorpci těkavých látek neprchavými rozpouštědly - živočišnými nebo rostlinnými tuky. Do speciálních rámů vyložených skleněnými nebo tkaninovými podklady, se aplikuje tuk, tzv. sorbent. Poté jsou plátky květů nebo celé květenství ručně položeny na tuk a ponechány, dokud sorbent není zcela absorbován esenciálními oleji. Použité okvětní lístky jsou nahrazeny čerstvými plátky, opakuje se postup, dokud není mastná báze zcela nasycena oleji. Takový polotovar je nazýván květinovou rtěnkou, pokud byl živočišný tuk použit jako sorbent. Při použití rostlinných tuků jde o tzv. vonný olej. Sorbent se umístí do alkoholu až do úplného rozpuštění a pak se alkohol odpaří nebo oddestiluje ve vakuu. Výsledná látka s vysokým obsahem esenciálních olejů se nazývá "absolutní" a obvykle má viskózní konzistenci. Například absolutní růže při pokojové teplotě je v pevném stavu a teprve tehdy, když se viskozita v ruce zahřívá, se stává tekutinou. Je důležité si uvědomit, že "absolutní" není čistý esenciální olej, ale jeho směs.

blog by-cosmetics эфирные масла

Vyzkoušejte náš nejoblíbenější produkt s obsahem esenciálních olejů - Pleťové sérum Serum for Face

Moderním typem enfleuráže je metoda dynamické adsorpce, kde aktivní uhlí působí jako sorbent. Skrze surovinu umístěnou na síti v uzavřené komoře proudí horký vlhký vzduch. Do absorbéru vstupuje vzduch nasycený olejovými parami, který je absorbován aktivním uhlíkem. Uhlík se umístí do ethyletheru a po oddestilování rozpouštědla se získá čistý silicový olej.

Macerace (latinsky "macero" -.měknutí) se liší od enfleuráže v tom, že se surovina umístí do nádoby, zalije rostlinným olejem nebo živočišným tukem a zahřívá na teplotu 50-70°C. Směs se maceruje určitou dobu s pravidelnou výměnou rostlinného materiálu.

Pro citrusy - grapefruity, pomeranč, citron, mandarín, bergamot a mnoho dalších - se používá metoda je lisování za studena. Velkou výhodou lisování za studena je to, že teplota způsobená tlakem při lisování, není vyšší než 40°C. To znamená, že nedochází ke zničení živin a stopových prvků. Většina esenciálních olejů je koncentrovaná v kůži, v mikroskopických "nádržkách" přímo pod povrchem ovoce. Vybavíte si, jak krásně vám voní ruce poté, co oloupete grapefruit nebo mandarinku? Tato osvěžující lehká vůně dává ovoci přírodní olej, jehož obsah v citrusových plodech může dosáhnout až 2 % celkové hmotnosti plodu. Nejjednodušší technologie, která byla praktikována v dávných dobách je ruční lisování. O něco později přišly speciální bubny, na jejichž povrchu se převalovalo ovoce, narušovala se slupka a sbírala kapalina. V současné době se samozřejmě používají průmyslové kompresory, ale podstata techniky je stále stejná.

Chcete si to vyzkoušet? Z ovoce odřízněte vrstvu suché kůry, přidejte trochu vody a stiskněte, čímž se na povrch dostane směs vody, šťávy a esenciálního oleje. Následně kapalina zůstane stát a čeká, dokud olej nevstoupí na povrch, nebo ji neoddělí odstředivka. V našem průmyslovém věku mnoho továren vyrábějících balené citrusové šťávy používají zbytky slupek k výrobě esenciálního oleje lisováním, destilací nebo extrakcí rozpouštědlem. Ekonomické výhody jsou zřejmé, ale pro aromaterapii nebo kosmetiku je lepší používat čistého oleje. Ten se nezíská z ovocné šťávy plodů kultivovaných s použitím velkého množství chemických hnojiv, ovocné kůry a slupek nastříkaných speciálními postřiky pro dlouhodobé skladování, a mnoha nebezpečných chemikálií, které mohou proniknout do esenciálního oleje. Proto byste měli vybírat esenciální oleje od specializovaných firem a zajímat se o složení produktů.

Mnoho aromatických rostlin nemůže být destilováno kvůli nízkému obsahu esenciálního oleje nebo kvůli nestabilitě olejových složek ve vysokých teplotách. V tomto případě se používá extrakce rozpouštědly - velmi populární metoda, prvně testována ve 30. letech minulého století. Jsou pro ni vhodná těkavá organická rozpouštědla s určitými vlastnostmi: vysoký stupeň čištění, nízká teplota varu, bez zápachu. Také při reakci s esenciálními oleji by rozpouštědlo nemělo tvořit látky, které obsahují toxiny nebo jsou schopny změnit vůni produktu. Tyto požadavky splňují petrolether, hexan, pentan a diethylether.

Extrakční proces může být popsán následovně: ve speciálním zařízení nazývaném Soxhletův přístroj je umístěna drcená rostlinná surovina. V dolní baňce se zahřívá rozpouštědlo, po odpaření výpary stoupají nahoru a vedou do chladicí komory, kde kondenzují. Rozpouštědlo kape přes rostliny a opět stéká do nejnižší baňky. Cyklus se opakuje, dokud není rozpouštědlo zcela nasyceno silicí. Těkavé rozpouštědlo se odstraní v proudu inertního plynu za sníženého tlaku. Na konci této fáze se vytvoří tuhá nebo polotuhá voskovitá látka. Obsahuje 5-20 % esenciálního oleje, těkavé aromatické látky a netěkavé složky (vosky, pryskyřice, parafíny, estery vyšších mastných kyselin). Ale tím proces nekončí, dalším krokem je extrakce esenciálního oleje z voskovité látky. K tomu se používá ethanol, který látku rozpouští a filtrací se odstraní části vosku a další nečistoty. Alkohol se následně odpařuje ve vakuu. Výsledkem je získání absolutních a kaučukových pryskyřic - vonných pryskyřicových extraktů, které se používají v parfumerii pro stabilitu kompozice. Avšak v takto získaných olejích zůstávají stopy rozpouštědla, takže se nedoporučují k použití pro přípravu 100 % přírodní kosmetiky.

Příklady esenciálních olejů získaných extrakcí rozpouštědlem: růže, tuberóza, jasmín, neroli, fialky, levandule, oranžové květy.

Od 80. let 20. století se k extrakci esenciálních olejů používá oxid uhličitý. Tato metoda umožňuje získat extrémně vysokou kvalitu oleje, bez cizích látek, vystavením vysokým teplotám nebo tlaku. Při teplotě 33°C a tlaku 200 atmosfér je oxid uhličitý v agregovaném stavu mezi plynem a kapalinou. To mu dává rozpouštěcí vlastnosti, které umožňují extrahovat esenciální oleje téměř okamžitě, bez nutnosti dalšího odstraňování rozpouštědla. Nejčastěji se používá pro hřebíček, chmel, levanduli, heřmánek, zázvor. Nevýhodou této metody je bohužel její vysoká cena. Proto se esenciální oleje získané extrakcí CO2 používají hlavně v elitní parfumerii nebo v kosmetických výrobcích a lécích nejvyšší cenové skupiny.

Líbí se vám naše články? Sledujte nás na sociálních sítích Facebook a Instagram, ať vám neunikne žádný nový článek nebo informace. Také nám můžete napsat tip na další článek

×

Банк: BCA
Счет IDR: 1350439966
Счет USD: 1356611111
Компания: PT Bali Ytka
Адрес банка: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Account IDR: 1350439966
Account USD: 1356611111
Company: PT Bali Ytka
Address: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Rekening IDR: 1350439966
Rekening USD: 1356611111
Erusahaan: PT Bali Ytka
Alamat bank: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím