Menu
„CRÈME BRÛLÉE" pro vaší pokožku

„CRÈME BRÛLÉE" pro vaší pokožku

Lidé se nás často ptají: Proč nemáme v naší kolekci krémy na obličej a tělo? Co znamenají tajemná slova "tělové máslo" na obalech s našimi produkty? Jaká je nejlepší volba? Krém nebo tělové máslo, a jaký je rozdíl? V tomto článku vám krátce povíme o zajímavém a velmi výživném „dezertu“ pro kůži s názvem "tělové máslo“.

Během posledních několika let se v kosmetických obchodech objevily desítky balíčků s dosud neznámými názvy na obalech. Jeden z příjemných objevů je ovšem produkt nazývaný "tělové máslo" nebo zkrátka jen "máslo". Jedná se o polotuhou mastnou látku, která reaguje na změny okolní teploty. Skvělým příkladem může být obyčejné máslo, které je pevné v ledničce, ale změkčuje se při pokojové teplotě a taje na dlani.

Trochu fyziky: tělové máslo je vlastně emulze

Hydratační tělové máslo reaguje podobným způsobem. Každé máslo je emulze. Slovníky nám říkají, že emulze je dispergovaný systém, tedy kapalina, ve které jsou zavěšené mikroskopické kapičky jiných kapalin. Emulze mohou být tvořeny jakoukoliv nemísitelnou kapalinou a ve fyzice se nazývají “fáze”. Ve většině případů jsou emulze přítomné ve dvou fázích, kterými jsou olej a voda. Zdá se, že je to složité? Vůbec ne!

Pokud se pokusíte připravit emulzi sami, voda a olej vám nebudou stačit. Když vezmete čistou vodu a jakoukoli olejovitou tekutinu, jako je třeba kokosový olej, a dobře je promícháte – látky se nespojí. Další nezbytnou složkou je totiž emulgátor. Emulgátory jsou speciální hmotou, které mají vlastnosti, které snižují povrchové napětí na vnějším okraji všech kapalin, fázových složek, čímž je drží spolu a umožňují směs látek.

Mléko, mléčné máslo či kosmetický krém jsou příklady emulzí. Rozdíl mezi nimi je dán složením a poměrem kapalných fází, množstvím a chemickou povahou emulgátoru. Moderní průmysl nabízí širokou škálu různých emulzí.

Konzistence a "lehkost" jakékoliv kosmetické emulze závisí primárně na poměru oleje a vody. Jelikož máme dvě kapaliny, jedna z nich tvoří vnější nebo disperzní základnu a druhá se stává disperzním médiem a vstupuje dovnitř. Tyto linie mohou být rozděleny na přímé a obrácené emulze nebo emulze typu olej ve vodě a voda v oleji. Olej ve vodě je suspenze olejových kapiček rozprostřených ve vodě. V tomto případě je hlavním objemem voda, ve které jsou malé částice stabilizovány vrstvou olejového emulgátoru. Opakem je emulze voda v oleji.

by-cosmetics

Jde to i bez konzervačních látek!

Tělová másla typu voda v oleji mají řadu výhod. Za prvé, není třeba konzervačních látek. Jak si pamatujeme, v obrácených emulzích je každá vodní kapka obklopena olejem. Tudíž lipidy "utěsní" vodu, aniž by se dostala do styku se vzduchem. To eliminuje možnost výskytu a růstu bakterií. A pokud neexistují bakterie, proč dělat věci pomocí chemie? Navíc se při aplikaci tělových másel uvolňuje a vstřebává rozpuštěná voda do pokožky a lipidová složka zůstává na pokožce jako tenká vrstva, vyživuje pokožku a změkčuje ji.

Za druhé, aby byl výrobek opravdu dobrý v souladu se všemi procesy, měl by výrobce používat vodu nízké tvrdosti, obohacenou o bylinné odvary a hydroláty.

Zatřetí, v emulzích typu voda v oleji se používají přírodní fosfolipidy, jako je včelí vosk, lanolin a lecitin.

Vyzkoušejte naše hydratační tělová másla Simple Pleasure, One Love a Miracle.

Pozor na okamžitý pocit hydratace pokožky

Příklady emulze oleje ve vodě jsou krémy, mléka, mléka na obličej a tělo. Obvykle mají lehčí strukturu, rychle se vstřebávají a nezanechávají mastnotu. Vzhledem k vysokému obsahu vody mají chladicí účinek, ale pro dlouhodobé použití, zejména pro suchou pokožku, se tento typ emulze nedoporučuje. Přebytečná voda se nejen rychle odpaří z povrchu pokožky, ale také vytáhne vlhkost z hlubších vrstev, což vyvolává dehydrataci na všech úrovních buněčných struktur. Výsledkem je jednorázový okamžitý efekt vlhkosti, poté se ovšem kůže vysuší a je ještě hrubší.

Kromě toho vodní médium znamená riziko růstu bakterií, takže výrobci musí do výrobků přidávat syntetické konzervační látky.

Takže odpověď na otázku, co je lepší, krém nebo máslo - je jen na vás, drazí čtenáři. Jen přemýšlejte nad tím, čím vyživujete vaši pokožku. Dnešní prostředí je totiž plné chemikálií a umělých produktů, tak si pečlivě přečtěte složení produktů, které si zakoupíte pro sebe a své milované - od každodenních potravin až po kosmetiku a osobní hygienu.

Vyzkoušejte naše hydratační tělová másla Simple Pleasure, One Love a Miracle.

.

×

Банк: BCA
Счет IDR: 1350439966
Счет USD: 1356611111
Компания: PT Bali Ytka
Адрес банка: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Account IDR: 1350439966
Account USD: 1356611111
Company: PT Bali Ytka
Address: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Rekening IDR: 1350439966
Rekening USD: 1356611111
Erusahaan: PT Bali Ytka
Alamat bank: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím