Menu
by-cosmetics фабрика натуральной органической косметики на Бали

Být vždy přirozená

otázky a odpovědi

 • Společnost

 • Myšlenka

  by-cosmetics je nová značka 100% přírodní kosmetiky, která se vyrábí v Indonésii na ostrově Bali.

  Mottem společnosti je „Čerstvá strava pro Vaši pleť!“. Při výrobě kosmetických přípravků se používá více než 150 nejlepších a tedy i nejkvalitnějších přírodních složek. Přírodní ingredience získané na ekologicky čistých místech jsou užitečné pro pokožku: živé mořské řasy, čerstvá šťáva z aloe vera, esenciální oleje ze zázvoru, magnólie, vanilky, skořice, rozmarýnu, jojobový, kokosový, kakaový olej a mnoho dalších. Hlavní výhoda by-cosmetics spočívá v tom, že kosmetické prostředky neobsahujížádné syntetické, škodlivé a dokonce ani neutrální sloučeniny.

 • Filosofie

  Kosmetické přípravkydodávají pokožce výživu. Proto každý člověk, který používá kosmetiku, by měl vědět, jaké složky obsahuje. Složení všech výrobku by-cosmetics je uvedeno na obalu i na internetových stránkách společnosti. Společnost podniká otevřeně, neprovádí testy na zvířatech a pečuje o životní prostředí. Během výroby nevzniká žádný anorganický odpad.Kosmetický hliník, který se používá k výrobě obalů, je téměř plně recyklovatelný.

 • V čem spočívá unikátnost značky?

  Jako jediní na světě používáme ve svých recepturách ČERSTVÉ hlubokovodní řasy. Tyto jedinečné rostlinypřináší okamžitý liftingový efekt a dávají impuls k regeneraci kožních buněk.

 • Je Vaše kosmetika zcela organická?

  Pojem „organická“ v souvislosti s kosmetikou znamená, že rostliny jsou pěstovány bez použití pesticidů, uhlovodíkových hnojiv (na bázi ropných produktů), nejsou vystaveny působení odpadních vod, záření ani geneticky modifikované.

  K doložení organického původu složek existuje dobrovolný systém certifikace výrobků.

  Kosmetika, kterou by-cosmetics vyrábí, obsahuje některé organické složky. Společnost má k dispozici certifikáty výrobců, které tuto skutečnost dokládají. Avšak další významná část používaných složek pochází z volné přírody (kokosové ořechy, mořské řasy apod.), jsou to tzv. „divoké rostliny“. Nemohou být certifikovány jako organické, a proto deklarovat, že složení přípravků je zcela organické, by byl jistě podvod.

  Je důležité, že společnost přísně sleduje kvalitu surovin použitých při výrobě kosmetiky a vždy věnuje pozornost pověsti dodavatelů ašetrnosti jejich výroby k životnímu prostředí.

 • Ekokosmetika - světový trend nebo úspěšný marketingový tah?

  V současné době stále více lidí projevuje zájem o problematiku správné výživy, zdravého životního stylu a péče o životní prostředí.

  Ekologická hnutí nabírá čím dál více sílu a na vlně jejich popularity vzniká obrovské množství firem, které nabízí celou škálu zboží a služeb, od „super-potravin“ až po ekologické šatstvo a kosmetiku. Pokud výrobci skutečně splňují to, co deklarují v reklamě, pak takové přírodní produkty nepochybně prospějí zákazníkům i naší planetě. Přírodní kosmetika pomáhá udržovat zdraví pokožky a prodlužovat její mládí pomocí síly přírody. Běžná kosmetika je určena pouze k maskování vnějších vad a toto maskování často jen zhoršuje stav pokožky.

  Bohužel jsou tyto pojmy často využívány výhradně k marketingovým účelům. Nepoctivé kosmetické společnosti úmyslně uvádějí zákazníky do omylu a zaplavují obchody pseudopřírodní „zelenou“ kosmetikou. Jediná fráze „kosmetika z Provence“ může vytvořit v lidech nesprávné asociace s přirozeností a šetrností k životnímu prostředí. Obaly, etikety, design interiéru prodejen nebo reklamní materiály některých kosmetických značek jsou navrženy v takzvaném „ekostylu“, který vyvolává u zákazníků pocit přírodního původu přípravků a tudíž jejich prospěšnosti pro pokožku. Při nákupu přírodní kosmetiky je však třeba se opřít nikoliv o reklamu, ale o složení přípravků. Výrobce je totiž povinen uvést na etiketě úplný seznam složek a to v souladu s Mezinárodní nomenklaturou kosmetických přísad (INCI, International Nomenclature of Cosmetic Ingredients).

 • Výroba

 • Proč Indonésie?

  Indonésie je skutečným pokladem, který disponuje unikátními dary mateřské přírody. Tato země se nachází v tropických a subtropických klimatických zónách a roste zde většina složek, které používáme ve výrobě. Máme tedy možnost získat téměř všechny suroviny čerstvě nasbírané, aniž bychom je předem sušili, konzervovali nebo přepravovali na jiný kontinent. Např. Mořská řasa Spinosum roste v našem regionu a proto rostliny, které používáme k výrobě našich přípravků, jsou doslova právě ulovenév moři.

 • Disponuje Váš podnik certifikáty?

  Všechny výrobky jsou certifikovány v Indonésii (BPOM), Evropě (CPNP), EEU a dalších (seznam) jako 100% přírodní kosmetika a splňují evropské normy kvality pro organické kosmetické produkty.

 • Složení

 • Jak správně číst složení kosmetických přípravků?

  Složky se řadí sestupně podle jejich obsahu, tj. složka, která je uvedena na úplném začátku seznamu, má největší podíl v tomto kosmetickém přípravků. Na obalu je vždy uvedeno úplné složení přípravku v jazyce země spotřebitele způsobem v souladu s požadavky Mezinárodní nomenklatury kosmetických přísad (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients, INCI). Výrobci uvádějí název toho, či onoho esenciálního oleje nebo extraktu v latině a pro pohodlí zákazníkado závorek napíší obecný název, např. AnthemisNobilis (Chamomile), FlowerOil (Heřmánkový olej).

 • Jakým způsobem jsou přípravky uschovávány?

  K výrobě celé řady přípravků používáme více než 150 rostlin a rostlinných výtažků. Jak hotové výrobky, tak i přísady jsou uloženy v chladírně nebo ve studené místnosti s přihlédnutím k vlastnostem jednotlivých složek. Některé komponenty (např. aloe) sbíráme přímo na plantážích a lisujeme šťávubezprostředně před použitím.

 • Obsahují kosmetické přípravky konzervanty?

  Jako konzervační látky používáme výhradně přírodní ingredience rostlinného původu: čajovníkový olej, rozmarýnový olej, pelargóniový olej, manukovýolej atd.

 • Výrobky

 • Proč a jak zahřívat pleťovou masku na parní lázní?

  Naše masky jsou vyráběny z čerstvých ingrediencí, bez tepelného zpracování či přidání syntetických konzervantů, což má za následek zkrácení doby jejich použitelnosti. Proto je nutné uschovávat masky na chladném místě a těsně pře použitím „probudit“ všechny aktivní složky zahřátím. V tomto případě budou složky maskynejvíce užitečnépro Vaši pleť.

 • Které masky se hodí pro pleť kolem očí?

  Masky Facelift a Beauty, ale vyhněte se nanášenína linku v těsné blízkosti řas.

 • Jsou Vaše kosmetické přípravky návykové?

  Nejsou. Naše přípravky jsou vyrobeny výhradně z přírodních rostlinných složek, které omladí vaši pokožku a dodají okamžitý pocit čistoty a svěžesti.

 • Od jakého věku lze používat liftingové masky?

  Na věku nezaleží, spíše podle stavu pleti. V některých případech lze doporučit použití masek s liftingovými účinky již ve 30 a někdy se bez nich lze obejít i ve 35.

 • Proč po aplikaci masky vzniká dočasné zčervenání pleti?

  Výtažek z rozmarýnu, který je součástí všech masek, zlepšuje mikrocirkulaci krve a buněčný metabolismus. Dočasné zarudnutí, které může trvat 5 až 30 minut po aplikaci (individuálně), není alergickou reakcí, nýbrž nezbytným předpokladem. Záměrně jsme usilovali o dosažení tohoto účinku, aby naše přírodní složky fungovaly. Kvůli působení léčivých výtažků dochází k omlazení, čištění, tonizaci a výživě pokožky.

 • Jsou vaše kosmetické přípravky bezpečné?

  Pro výrobu kosmetických přípravků nepoužíváme škodlivé a nedůvěryhodné složky. Naše přípravky obsahují pouze přírodní složky s prokázanou účinností a bezpečností.

 • Mohou výrobky by-cosmetics vyvolat alergické reakce?

  Všechny naše výrobky mohou používat lidé se zvýšenou citlivostí pleti. Přesto doporučujeme, abyste před použitím provedli test individuální nesnášenlivosti. Naneste malé množství přípravku na pokožku zápěstí nebo loketní jamky po dobu 10 minut; nedostaví-li se hyperémie a svědění, můžete používat přípravek podle návodu na použití.

 • Mohou přípravky používat těhotné a kojící ženy?

  Rozhodně ano. Kosmetika je zcela přírodní, a proto nezávadná pro Vás i Vaše miminko. Výjimkou je anticelulitidní maska Cayenne, která není vhodná k použití v prvním a posledním trimestru těhotenství.

 • Který prostředek zvolit k ošetření pleti kolem očí?

  Serum for face je ideálním prostředkem pro péči o pleť kolem očí. Další možnou volbou je Hydrát (Hydratační přípravek), který lze použit k péči o obličej a krk. Složení s obsahem lehkých hypoalergenních olejů zaručí skvělou hydrataci delikátní oblasti kolem očí.

 • Co je Hydrát (Hydratační přípravek)?

  Hydráty jsou ideální alternativou denního pleťového krému. Tato lehká směs na bázi jojobového oleje, oleje z meruňkových jader a avokádo, která se rychle vstřebává, poskytuje intenzivní výživu a hydrataci, chrání před negativním vlivem okolního prostředí, normalizuje látkovou výměnu, obnovuje tón a strukturu pleti. Hydráty jsou vhodné pro citlivou pokožku kolem očí. Tyto kosmetické prostředky jsou antioxidanty, které pronikají hluboko do epidermis, aniž by ucpávaly póry a zabraňovaly dýchání pokožky, a obnovují její pružnost a jednotnou barvu. Hydráty obsahují vzácné a cenné esenciální oleje z magnólie a ylang-ylangu. Spolu s výtažkem z rozmarýnu brání předčasnému stárnutí pokožky, zpomalují destrukci kolagenu a elastinových vláken.

  Hydrát od značky by-cosmetics nenahrazuje tonikum, ani serum a používá se místo pleťového krému. Máte-li po použití séra pocit, že Vaše pokožka není dostatečně hydratována, můžete doplnit péči aplikací hydrátu.

 • Jak správně používat pleťové oleje?

  Olej lze aplikovat na suchou i vlhkou pokožku. Rozetřete několik kapek v dlaních, abyste odhalili aroma esenciálních olejů, které tvoří kompozici. Množství zvolte podle zkušeností a v závislosti na oblasti ošetření: obličej, krk nebo dekolt. Správně zvolené dávkování dodá Vaší pleti zářivost a nezanechá žádný mastný lesk.

 • Obsahuje Vaše řada opalovací prostředky?

  Ano, máme univerzální opalovací krém MATAHARI, který poskytuje účinnou ochranu před sluncem se širokým spektrem působení proti UVA a UVB paprskům. Náš výrobek má optimální ochranný faktor SPF 30 a poskytuje pokožce 97 % ochranu proti UV záření. Přípravek obsahuje oleje a výtažky bohaté na vitamíny a minerály s výrazným antioxidačním účinkem. Vhodný pro těhotné ženy a děti.

 • Obsahují tělové krémy (body butter) UV-filtry?

  Ano, obsahují. Ale poskytují mírnější ochranu proti slunečnímu záření, protože filtry jsou přírodní oleje, jejichž ochranný faktor nepřesahuje SPF10. Pro dosažení vyšší úrovně ochrany je nutné použít syntetické přísady, což se příčí našemu přístupu k výrobě kosmetiky. Doporučujeme snížit délku pobytu na slunci, zejména v jeho aktivní fázi od 10.00 do 16.00 hod.

 • Které prostředky pomohou s odstraněním pigmentových skvrn?

  Dlouhodobé použití masky Royal zneviditelní pigmentové skvrny a vyhladítón pleti.

 • Olupující se a podrážděná pleť, co se bude hodit?

  K vyřešení tohoto problému je vhodná kombinace dvou masek Royal a Beauty. Doporučujeme je aplikovat tentýž den, postupně jednu podruhé. Naneste masku Royal na 15-20 minut, opláchněte vodou a poté na 30-40 minut naneste masku Beauty. Tento postup opakujte 2-3krát týdně, abyste výrazně zlepšili stav pokožky a poté jednou týdně jako udržovací terapii.

 • Které přípravky nejlépe hodí pro suchou pleť?

  Facial Foam Cleanser - pro každodenní večerní čištění.

  Tonikum Fresh - pro každodenní použití.

  Maska Detox - k čištění a vyživování pleti dle potřeby.
  Pro hlubší lifting a hydrataci lze také použit masku Facelift (2-3krát týdně nebo denně v rámci 10-14-denní kúry).

  Hydrate For Dry-Normal Skin - denně ráno pro hydrataci a ochranu (doporučujeme aplikovat na vlhkou pleť).
  nebo
  Hydrate Paradise - hodí se pro ranní hydrataci a ochranu jakéhokoli typu pleti. Doporučujeme jej používat na zralou pleťs viditelnými známkami stárnutí.

  Pleťové oleje podle věku 20+, 30+, 40+, 50+, 60+ pro každodenní večerní péči, výživu a regeneraci epidermis (doporučujeme aplikovat na vlhkou pleť).

  Peeling Milky Way - na peeling a čištění pleti (1x krát týdně).

  Serum - denně na celý obličej jako samostatný přípravek nebo výhradně kolem očí.

 • Které přípravky se nejlépe hodí pro mastnou pleť?

  Facial Foam Cleanser - pro každodenní večerní čištění.

  Tonikum Fresh - pro každodenní použití.

  Maska Detox - k čištění a vyživování pleti dle potřeby nebo 2-3krát týdně pro důkladnější péči a.
  a (nebo)
  Peelingová maska Royal s ovocnými kyselinami–jednou týdně nebo denně v rámci 10-14-denní kúry po dobu 10 minut pro hlubší regeneraci epidermis.
  a (nebo)
  Regenerační maska Beauty: lze aplikovat 2x krát týdně jako samostatný přípravek nebo v kombinaci s maskou Royal.

  Hydrate For Oily-Combination Skin - pro každodenní ranní hydrataciaochranu (doporučujeme aplikovat na vlhkou pleť).
  или
  Hydrate Paradise - hodí se pro jakýkoli typ pleti pro ranní hydrataci a ochranu. Doporučujeme jej používat na zralou pleťs viditelnými známkami stárnutí.

  Pleťové oleje podle věku 20+, 30+, 40+, 50+, 60+ pro každodenní večerní péči, výživu a regeneraci epidermis (doporučujeme aplikovat na vlhkou pleť).

  Pleťový peeling Vanilla Sky - na peeling a čištění pleti (1x krát týdně).

  Serum for face - denně na celý obličej jako samostatný přípravek nebo výhradně kolem očí.

 • Kterou kombinaci přípravků zvolit pro stárnoucí pleť?

  Facial Foam Cleanser - pro každodenní večerní čištění.

  Tonikum Fresh - pro každodenní použití.

  Maska Facelift - pro hlubší lifting a hydrataci (2-3 krát týdně nebo denně v rámci 10-14-denní kúry).

  Peelingová maska Royal s ovocnými kyselinami - jednou týdně nebo denně v rámci 10-14-denní kúry po dobu 10 minut pro hlubší regeneraci epidermis.

  Maska Beauty - pro výživu a regeneraci pleti. Aplikujte 2x krát týdně nebo denně až se stav pleti viditelně zlepší. Používejte masku Beauty jako samostatný přípravek nebo v kombinaci s maskou Royal.

  Hydrate For Dry-Normal Skin - pro každodenní ranní hydrataciaochranu (doporučujeme aplikovat na vlhkou pleť).
  или
  Hydrate Paradise - hodí se pro jakýkoli typ pleti pro ranní hydrataci a ochranu. Doporučujeme jej používat na zralou pleťs viditelnými známkami stárnutí.

  Pleťové oleje podle věku 30+, 40+, 50+, 60+ pro každodenní večerní péči, výživu a regeneraci epidermis (doporučujeme aplikovat na vlhkou pleť).

  Pleťový peeling Milky Way - na peeling a čištění pleti (1x krát týdně).

  Serum for face - denně na celý obličej jako samostatný přípravek nebo výhradně kolem očí.

 • Uchovávání

 • Jak kosmetické přípravky správně uschovávat?

  Dle doby použitelnosti a způsobu uschovávání jsou naše přípravky rozděleny do 2 kategorií:
  1) Doba použitelnosti 1 - 2 roky s uschováváním při pokojové teplotě.
  Sem patří pleťové a tělové peelingy, tělové oleje (body butters), čistící pleťové prostředky, hydratační oleje (hydráty), výživné pleťové olejepodle věku, balzám na rty, pěna na holení a opalovací krém.
  2) Doba použitelnosti 4 - 6 měsíců s uschováváním v ledničce (nezmrazovat!!!) při teplotě 3-7 stupňů. Všechny masky (Beauty, Cayenne, Detox, Facelift, Royal), tonikum Fresh a Serum. Po otevření ochranné membrány spotřebovat do 45-60 dní.

  Vždy věnujte pozornost době použitelnosti a způsobu uschovávání kosmetických přípravků, zejména u těch přípravků, které je nutné uschovávat v chladu (masky Beauty, Cayenne, Detox, Facelift, Royal; tonikum Fresh a Serum). Obsahují přírodní nikoli syntetické konzervanty (např. éterický rozmarýnový nebo čajovníkový olej)a proto nemohou tyto prostředky dlouhodobě odolávat agresivnímu působení okolního prostředí.

  Obsahuje-li Vaše objednávka netrvanlivé přípravky, po doručení věnujte zvláštní pozornost jejich kvalitě.V případě zjištění jakýchkoli vad vyplníte formulář Zpětná vazba na naších webových stránkách, kde popište problém, uveďte datum objednávky, datum doručení a číslo šarže uvedené na výrobku. Po vyjasnění všech okolnosti okamžitě vyměníme nekvalitní přípravek za jiný.

 • Mohu si kosmetiku vzít na cestu?

  Všechny přípravky s výjimkou masek, toniku Fresh a Séra jsou určeny k uschovávání a přepravě při pokojové teplotě. O přepravě netrvanlivých přípravků lze přečíst v článku Jak kosmetické přípravky správně uschovávat?

 • Jak cestovat s výrobky by-cosmetics?

  Pokud plánujete cestovat letadlem, doporučujeme dát vybrané produkty: masku, Tonikum Fresh a Serum do svého zavazadla až na poslední chvíli. Připomínáme, že tyto výrobky musí být co nejdéle uchovávány v ledničce. V zavazadlovém prostoru letadla je během letu chladno, navíc mají naše přírodní výrobky určitou rezervu a bez problémů vydrží při pokojové teplotě až 24 hodin. Přesto je lepší tuto dobu omezit. Všechny ostatní výrobky mohou být uchovávány při pokojové teplotě a přepravovány bez omezení.

Банк: BCA
Счет IDR: 1350439966
Счет USD: 1356611111
Компания: PT Bali Ytka
Адрес банка: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Account IDR: 1350439966
Account USD: 1356611111
Company: PT Bali Ytka
Address: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Rekening IDR: 1350439966
Rekening USD: 1356611111
Erusahaan: PT Bali Ytka
Alamat bank: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím

×

Банк: BCA
Счет IDR: 1350439966
Счет USD: 1356611111
Компания: PT Bali Ytka
Адрес банка: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Account IDR: 1350439966
Account USD: 1356611111
Company: PT Bali Ytka
Address: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Bank: BCA
Rekening IDR: 1350439966
Rekening USD: 1356611111
Erusahaan: PT Bali Ytka
Alamat bank: Jl. Raya Ubud No 10X, Ubud, Gianyar, Bali, Indonesia
SWIFT CODE: CENAIDJA
BRANCH CODE: 0135
BRANCH CLEARING: 014-0449

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Více informací Rozumím